Holčička, která měla ráda Toma Gordona

29. july 2011 at 18:49 | Lenísek |  Knihy v mých myšlenkách
HOLČIČKA, KTERÁ MĚLA RÁDA TOMA GORDONA

STEPHEN KING


1. Proč jsem si vybrala právě tuto knihu?
Už dlouho jsem si chtěla přečíst knihu, jejímž autor je Stephen King. A tahle kniha "Holčička, která měla ráda Toma gordona" byla první, kterou jsem od tohoto skvělého spisovatele přečetla. Takže jsem si tuto knihu vybrala právě kvůli autorovi.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Ztracená fanynka.

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Přežít.

4. S jakou postavou bych se ztotožnila, případně kým bych chtěla nebo naopak nechtěla být?
S postavami, které vystupují v této knížce bych se neztotožnila ani s jednou. Opravdu bych nechtěla být holčička, která je ztracená v lese. Já bych v tom lese nepřežila ani týden, ona ale ano. Obdivuji ji, ale opravdu bych nechtěla zažívat to, co za tu dobu prožila ona.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Najít něco pozitivního v této knížce opravdu není nejlehčí. Je to celkem smutný příběh, ale jedno positivum by tu přeci jen bylo a to úplně na samém konci děje. I přes všechny hádky, které v rodině zažili, se nakonec spolu všichni sešli v jedné místnosti bez hádek, bez nějakého křičení na sebe a to jen díky devítileté holčičce.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Tak určitě bych tu mohla zmínit chování matky se čtrnáctiletým synem, které se vážně neuměli ovládat. Matka byla tak moc zaneprázděná hádkou, že si nevšimla, že její devítiletá dcera je pryč.
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 listery listery | Web | 30. july 2011 at 17:50 | React

Nedávno jsem si ji půjčila z knihovny, tak jsem zvědavá :)Mám to "najít pozitivum je těžké" chápat tak, že se ti knížka nelíbila?

2 Lenísek Lenísek | Web | 30. july 2011 at 18:13 | React

[1]: Ne, to určitě ne. Knížka je opravdu hezká, ale ten příběh není zrovna pozitivní.. ;)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama