Začátek

16. july 2011 at 10:25 | Lenísek |  Life artist
JAK TO VŠECHNO ZAČALO?

Ptáte se proč zrovna život umělce? Myslíte si, že Vám tu popíšu, kdy jsem "začla žít" jako umělec? Abych byla konkrétní,
tak je to v mém případě spíše život umělkyně než umělce xD.. Jen, abych vše uvedla na tu správnou míru.

Sama nevím, kdy jsem tak "začla žít". Klidně to může být tím, že jsem před několika lety nastoupila na základní uměleckou školu, kde v áčkových třídách byla povinnost chození na sborový zpěv a hra na hudební nástroj. Moc jsem jich na výběr neměla, takže to byla zobcová flétna. Jak rychle ten školní rok uplynul.. Všechny mé mozkové buňky se vyčerpaly při hraní na flétnu xD.. Věřte, začátek byl opravdu těžký, obzvlášť pro lidi jako jsem já - netrpěliví..


I přesto všechno se ve druhé třídě k flétně připojil navíc klavír. Myslete si, co chcete, ale klavír byl mnohem lehčí. Jestli je to tím, že už jsem byla o rok starší nebo ne, nevím.
Čas plynul dál, třetí třídu jsem přežila, tam mi dala zabrat jen vyjmenovaná slova xD.
O rok později jsem si usmyslela hrát na další nástroj, a to na kytaru. Ovšem to už mi neprošlo. Ne, kvůli penězům nebo nedostatku volného času, ale kvůli mé malé dlani, která by nesevřela objem krku kytary. To víte, trucovala jsem, ale k ničemu mi to nebylo, ale mohu Vám říci, že k mé zobcové flétně přibyla ještě altová flétna.. A abyste měli představu, jak takový nástroj vypadá xD..

Zobcová flétna


Altová flétna


V páté třídě jsem to zkusila znovu, mluvila jsem o hraní na kytaře a modlila se, jestli se mi za ten rok dlaň zvětšila. A s radostí říkám, že ano. Od páté třídy jsem hrála i na kytaru, na kterou mi to opravdu šlo. Vzhledem k tomu, že jsem v mém věku uměla i zpívat, tak jsem na přehrávkách, které se konaly jednou za pololetí, spojila zpěv s kytarou. Milovala jsem to.. Ovšem než odešel můj učitel na kytaru a přišel nový, na kterého jsem si nezvykla.. A když už to začínalo být pomalu v pohodě, odešel a přišel zase nový.

Abych to shrnula.. Hrála jsem na zobcovou a altovou flétnu, klavír, kytaru a v sedmé třídě přišel ještě sólový zpěv, což nebyl problém. Zpívat jsem uměla, ale sbor mi nestačil, tak jsem zkusila sólo. Talent, který se mě držel, mě stále neopouštěl. Byla jsem vybrána na několik hudebních soutěží, ve kterých jsem se umístila na prvním až třetím místě.

V osmé třídě jsem absolvovala ze zobcové flétny, v deváté třídě z hraní na klavír a bylo to.
Devět let základní školy byly za mnou.

V prvním ročníku střední školy jsem hrála už jen na klavír, ale vydržel mi už jenom ten jeden rok po základní škole, měla jsem plno práce s jinými starostmi.

Jsem na stavební průmyslové škole a hlavně ta mě přivedla k tomu nápadu, že bych mohla začít malovat. A nápad jsem zrealizovala. Brouzdala jsem na youtube.com a zcela náhodou jsem našla video, které se jmenovalo "How to draw anime?". Asi si dokážete představit, co následovalo. První obrázek, který jsem nakreslila. Na konci jsem se divila, že se můj obrázek celkem podobá tomu na videu xD. Ale více o kreslení Vám povím příště x) .

Stále to není všechno, ještě píši a fotím.
Píši příběhy ze života, povídky.. Některé Vám v příštích článkách zveřejním.
A to, že fotím.. Bylo to tak, že jsem uklízela (xD) a našla jsem starší foťák.. A už to bylo. Šla jsem se psem na procházku, vzala foťák a fotila věci kolem sebe. Fotografie jsem zveřejnila a lidem se líbí xD , ale i o tom Vám řeknu někdy příště.. x)
 

Be the first one to judge this article.

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama